در یک اقدام کم سابقه بیش از ۱۸۰۰ عالم پاکستانی گردهم آمده و حمله‌های انتحاری را توسط افراد به دلیل این‌که مخالف اسلام است، حرام و غیراسلامی اعلام کرده‌اند.

به گزارش اویس، علمای پاکستان روز سه‌شنبه این فتوا را صادر نموده و گفته که هیچ‌گروهی و یا شخصی نمی‌تواند که به تنهایی اعلام جهاد کند.

آنان  خاطر نشان ساخته که  کشتن مردم توسط حمله‌های انتحاری و خودکشی به معنی قتل نفس است و براساس ارزش‌های اسلامی عملی است حرام و خلاف آن می‌باشد.

در عین حال ممنون حسین، رییس جمهوری پاکستان از این اقدام عالمان دینی در آن کشور قدردانی کرده و گفته که فتوا آنان باعث ایجاد یک جامعه با ثبات و اسلامی اعتدال‌گرا خواهد شد.

پیشنهاد به شما:

+دستگیری تروریست انتحاری زنانه پوش در لغمان + عکس

+از روش مخ زنی عاملین انتحاری با عکس انگور چه میدانید؟ + عکس

+پیرمرد داعشی به کودکان آموزش انتحاری می دهد! + تصاویر

+گوشه ای از جنایت عامل انتحاری مخفی داعش + عکس

+انتحاری های داعش همدیگر را منفجر کردند + فیلم

گفتنی‌ست که عالمان دین پاکستان که کتابی را که در آن فتوا و سایر موارد دینی در آن ذکر شده، به دانش‌گاه‌های پاکستان هم‌چنان توزیع کرده و گفته می‌شود که به زودی رونمایی خواهد شد.

این درحالی ا‌ست که وقوع حمله‌های انتحاری و انفجاری در این اواخر در ایالت‌های مختلف پاکستان افزایش یافته و در نتیجه آن، ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند.

معمولا حمله‌‎های انتحاری و انفجاری توسط گروه‌های تروریست صورت گرفته  که به اساس اظهارات مقام‌های امریکایی، اسلام‌آباد به آنها پنا‌گاه‌های امن را فراهم کرده‌است.