به گزارش اویس، طی روزهای اخیر نشر ویدیویی کوتاه از سخنان حسن روحانی در باب انتقاد پذیری که در آن با یک سفسطه مدعی می شود پیامبر (ص) و امام زمان (عج) را نیز می شود نقد کرد و اصلا در تاریخ بارها پیامبر توسط مردم نقد شده است به سوژه بسیاری از کاربران تبدیل شده است

جناب روحانی در حالی لباس روحانیت را به تن دارد که تلاش کرده با ادعای نقدپذیری اصل ماجرای عصمت پیامبر و اهل بیت را زیر سوال ببرد و به نوعی با سوء استفاده از روایتی برای ادعای خویش مستند تاریخی نیز بیان کند

در ادامه واکنش محمدمهدی معماریان خطیب اهل قم به سخنان حسن روحانی را مشاهده می کنید:

‍از طلا گشتن پشیمان گشته ایم

مرحمت فرموده ما را مس کنید

اول آنقدر پرت بود که گمان نمی کردم رییس جمهور یک مملکت شیعه _که طبق قانون  باید شیعه دوازده امامی باشد _ آن هم ملبس به لباس روحانیت ، آن را زده باشد.

فیلم که آمد معلوم شد درست و دروغ نیست.

حالا نوبت ماست که با خنجر نقد ، بیرون بکشیم اینهمه غده چرک کرده عفونی را. اما از کجا؟ از سر یک روحانی که خود باید آموزگار عقیده باشد؟؟

به راستی این آدم اینهمه آیات قرآنی را ندیده و‌نخوانده است:

و ما ینطق عن الهوی ان هو الا وحی یوحی

ما اتاکم الرسول فخذوه و ما نهاکم عنه فانتهوا

آیا به راستی وحی را می توان نقد کرد؟؟

آیا این آدم ،تا الان حتی نظریه عصمت را نخوانده است؟ نظریه ای که اصل اصیل و‌رکن رکین عقیده شیعه و یکی از اصلی ترین تفاوت های شیعه و سنی است.

مگر می شود این آدم فقط در فضای حوزه نفس کشیده باشد و در جامعه شیعه رشد کرده باشد و اینها را نداند؟؟

عجیب تر آنکه برای اثبات مدعای دروغش به چه داستانی هم متوسل می شود.

جمله « أمنک ام من الله » در جستجوهای تاریخی ، دو‌جا بیان شده است.

بار اول در سرزمین منی ، آنجا که پیامبر دوازده نفر از اصحاب خود را فراخواند. سلمان و‌مقداد و ابوذر و ابوبکر و عمر و چند تن دیگر را. فرمانشان داد به بیعت با علی بن ابی طالب با عنوان امیرالمومنین.

سه نفر اول برخاستند و بیعت کردند اما دو منافق بعد گفتند این بیعت ، «أمنک ام من الله » از تست یا از خدا؟ و جواب غضب آلود پیامبر را شنیدند که امر الاهیست و هر آنچه پیامبر بگوید وحی است!

بار دوم در بطحاء مدینه و چند روز پس از غدیر بود که نعمان بن حارث فهری با عصبانیت به پیامبر اعتراض _ یا بقول پرزیدنت نقد _ کرد که : هر دستوری دادی اطاعت کردیم ، اما ولایت علی را نمی فهمیم ، « أمنک ام من الله » از تست یا از خدا؟

این بار هم پیامبر وحی بودن سخنان خود را یادآور شد اما نعمان لجبازانه تقاضای عذاب کرد که عذاب دردناکی از آسمان بر او‌نازل شد : سأل سائل بعذاب واقع للکافرین! می بینید خداوند این بقول پرزیدنت ،منتقد را کافر می نامد ، بله کافر!

پیشنهاد به شما:

+ حسن روحانی: با نظر من حجاب الزامی شد/ دستور دادم زنان بی حجاب را راه ندهند

+ پاسخ صریح آیت الله قزوینی به ادعای حسن روحانی + فیلم

+ پاسخ صریح حجت الاسلام کاشانی به ادعای حسن روحانی + فیلم

+ سخنان روحانی برخلاف عقاید ثابت شیعه است

+ واکنش آیت الله مکارم شیرازی به سخنان حسن روحانی

آقای رییس جمهور ! ما گمان می کردیم شما برای حکومت چند صباح خود پای اعتقادات را وسط نخواهی کشید ، آنجا که به درستی گفتی بگذارید امام رضا برای مردم بماند! آقای رییس جمهور مقدسات را خرج سیاسی کاری نکن. وعده عذاب الیم الاهی را جدی بگیر که : ان ربک لبالمرصاد!

این چند صباح می گذرد اما یک لحظه عقاب اضلال و‌گمراه کردن مردم ، به شیرینی حکومت جاوید نمی ارزد.

معصومین را رها کنید. برای دعواهای خود از خود مایه بگذارید.