به گزارش اویس، پایگاه خبری تحلیلی زاهدان پرس بنا به رسالت خود مبنی بر روشن گری و اگاهی بخشی به عموم جامعه چندیست که به بررسی لایه های پنهان فکری علی اوسط هاشمی، استاندار دولت تدبیر و امید در استان سیستان و بلوچستان پرداخته است.

اوسط هاشمی، در ایام فتنه ۸۸ به همراه دیگر فتنه گران در ستاد دو کاندیدای مغلوب تلاش کرد تا شیرینی انتخابات را به کام مردم تلخ کند تا جاییکه بنا به گفته ی سخنگوی وقت شورای نگهبان اوسط هاشمی در جلسه ای خواستار ابطال انتخابات شد.

اوسط هاشمی که بنا به گفته ی ناظران سیاسی بر اساس مواضع خود رادیکال ترین استاندار دولت می باشد ابعاد پنهان زیادی دارد که هنوز بسیاری از افراد از آن اگاه نیستند از جمله تلاش برای بزک کردن چهره آمریکا با توهین به نیروهای انقلابی و ضد استکباری ، حمله به شورای نگهبان و رد نظارت استصوابی و …

اما این بار برگ سیاه دیگری در کارنامه ی علی اوسط هاشمی قرار خواهد گرفت و البته اگر نبود رسالتمان هیچ گاه سایتمان را آلوده به درج چنین عبارات سخیفی نمی کردیم.

این بار علی اوسط هاشمی به اصل ولایت فقیه که رکن رکین انقلاب اسلامی است حمله و برای مقام معظم رهبری تکلیف تعیین کرده است. ماجرا از این قرار است که یکی از اطرافیان اوسط هاشمی که سابقه زندان و ممنوع التدریس شدن در پرونده خود دارد، در فیسبوک مطلبی جسارت آمیز خطاب به مقام معظم رهبری نوشته و در آن محبوب شدن رهبری را منوط به اجرای مواردی از قبیل: «آزادی سران فتنه» «انتخاب شورای نگهبان از میان افراد با تقوا»، «انتخاب ائمه جمعه و رییس قوه قضاییه توسط حوزه علمیه»، «بازنگری در قانون اساسی» و«جمع آوری بسیج از مساجد» دانسته است . اوسط هاشمی نیز نه تنها با بی شرمی این مطلب را پسند کرده، بلکه در زیر این مطلب با بیان اینکه «پیشنهادات موثری است در ارتقاء رویکرد مردمی» رضایت جدی خود را اعلام کرده است.

۱

ابتدائا امثال اوسط هاشمی باید بدانند افرادی که محبوب مردم نیستند فعالان فتنه ۸۸ بودند که در روز نه دی مشتی محکم بر دهانشان از طرف مردم خورد.

و اما بعد … آیا این مواضع ناشی از کج فهمی اوسط هاشمی نسبت به قانون و شرح وظایف تعیین شده ی ولی فقیه در جامعه اسلامی است یا ناشی از ضدیت اوسط هاشمی با اصل ولایت فقیه؟

وجود بسیج در مساجد، ادارات، دانشگاه ها و … به کدام منافع اوسط هاشمی ضرر وارد آورده است که نسبت به جمع آوری بسیج رای صادر می کند؟ آیا می توان گفت رفع فتنه ۸۸ توسط جوانان بسیجی به مذاق اوسط هاشمی خوش نیامده است؟

کدام یک از ۱۲ عضو شورای نگهبان توسط رهبری از میان بی تقوایان انتخاب شده اند که این چنین جسارتی از جانب اوسط هاشمی سر می زند؟

آیا ظلم هایی که به نظام جمهوری اسلامی از جانب سران فتنه و هم پیاله هایشان (بخوانید امثال اوسط هاشمی) رخ داد، جبران شده که اوسط هاشمی خواستار آزادی آنها شده است؟

آیا بنا به نص صریح قانون، باید انتخاب قوه قضاییه توسط ولی فقیه جامعه صورت گیرد یا توسط حوزه علمیه؟

انتصاب این استاندار با چنین پیشنیه ی درخشانی (!) در استان سیستان و بلوچستان که شمال آن مزین است به دارالولایه بودن، مرکز آن یادگارهایی از مقام معظم رهبری در دوران تبعید دارد و جنوب آن نیز معروف است به نبرد با اشغالگران، از دولت تدبیر و امید که مدعی بی طرفی بود عجیب است.

شایان ذکر است که قانون گذار در ماده ۵۱۴ قانون تعزیرات مقرر کرده «هرکس به حضرت امام خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی رضوان‌الله علیه و مقام معظم رهبری به‌ نحوی از انحا اهانت نماید، به حبس از ۶ ماه تا ۲ سال محکوم خواهد شد»

پایگاه خبری تحلیلی زاهدان پرس همچنان بر افشاگری های خود پیرامون اوسط هاشمی و دیگر افرادی که ظلم های جبران ناپذیری به مردم و نظام جمهوری اسلامی وارد آورده اند ادامه خواهد داد. باشد تا این روشن گری ها موجبات رضایت حضرت حق را فراهم آورد.