خیابانی در محدوه میدان حر تهران دیروز و به مناسبت آغاز سال نو میلادی به نام شهید مسیحی «روبرت لازار» نامگذاری شد.

به گزارش اویس به نقل از مهر، مراسم پلاک کوبی یکی از خیابان های شهر تهران به اسم شهید روبرت لازار از شهدای مسیحی شهر تهران با حضور مادر و خانواده شهید لازار، یوناتن بت کلیا نماینده آشوری های ایران در مجلس شورای اسلامی،اسقف بنیامین ، سید فرید موسوی نماینده مجلس شورای اسلامی و شاکری رییس کمیته نام گذاری شورای شهر تهرانبرگزار شد.

در این مراسم ابتدا مجتبی شاکری رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر با بیان اینکه هموطنان آشوری ۲۵ شهید و ۲۵ جانباز تقدیم کشور کرده اند پلاک کوبی خیابان به اسم شهید مسیحی روبرت لازار را اقدامی در جهت تکریم مقام شهداء دانست.

اسقف بنیامین نیز نام گذاری خیابان به نام شهید مسیحی روبرت لازار را روزی به یاد ماندنی و تاریخی برای جمعیت آشوری های ایران دانست و افزود شهداء متعلق به همه کشور هستند و آنچه مهم است وحدت ادیان توحیدی است.

یوناتن بت کلیا،نماینده آشوری های ایران در مجلس شورای اسلامی نیز با تقدیر از اقدام شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران در نام گذاری یکی از خیابان های تهران به اسم شهید لازار افزود: همانگونه که امام راحل فرمود ما ملت واحد و ید واحد هستیم و همه ایرانی ها نیز وارث نهج البلاغه امام علی (ع) هستند و خرسندیم از اینکه در نظام جمهوری اسلامی هیچ تبعیضی مابین ادیان اعمل نمی شود و نهج البلاغه امام علی(ع) مطمح نظر مسئولین قرار دارد.