به گزارش اویس، ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده مسلمانان و رهبر گروه تروریستی داعش، با اشاره به نفوذ دستگاه‌های اطلاعاتی و مبارزه با تروریسم عراقی در گروه خود، به شکست‌های اخیر این گروه به دلیل این نفوذ اذعان کرد.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، ابوبکر البغدادی در نامه‌ای امضاشده توسط یکی از دستیارانش با نام ابوحفصه المهاجری در اختیار فرماندهان داعش قرارگرفته، تاکید کرده که شکست‌های اخیر این گروه در مناطق جُرف الصخر (نزدیک بغداد) تکریت و زُمار، به دلیل نفوذ دولت عراق در این تشکیلات و به عضویت درآوردن نیروهای خود در داعش بوده است.1-1

البغدادی در ادامه به فرماندهان گروه خود توصیه کرده است تا دیگر داوطلبان عراقی برای عضویت در داعش را نپذیرند تا مانع از نفوذ دولت این کشور در تشکیلات خود شوند. او افزوده است: «به مجاهدانی که از خارج از کشور عراق اسلامی خواهند آمد، بسنده خواهیم کرد چرا که دیگر به وفاداری عراقی‌ها، اعتماد نداریم.»

نیروهای عراقی به همراه داوطلبان مردمی، هفته گذشته موفق شدند منطقه راهبُردی جُرف الصخر در جنوب بغداد پایتخت عراق را از تصرف نیروهای داعش خارج کنند. پیش از آن پیشمرگه‌های کرد موفق شده بودند شبه‌نظامیان داعش را از منطقه زمار بیرون کنند.