به گزارش اویس، عمر محمود عثمان معروف به «ابوقتاده» روز یکشنبه ۷ سپتامبر در جلسه دادگاه محاکمه اش در اردن ، ضمن انتقاد از اعدام دو روزنامه نگار آمریکایی توسط داعش ، اعضای این گروه را «خوارج و سگ های جهنم » توصیف کرد.30852_JHVOH022_pic

ابوقتاده درباره اعدام دو روزنامه نگار آمریکایی توسط داعش ، خطاب به این گروه گفت:« روزنامه نگار مانند یک «فرستاده» است و نباید او را کشت. »

وی که پیشتر ملقب به «سفیر بن لادن در اروپا» بود، اعضای گروه داعش را «دستگاه کشتار و نابودی » قلمداد کرد.

ابوقتاده با اشاره به اینکه «آینده ازان اهل سنت و جماعت » خواهد بود ، نسبت به تصمیم کشورهای جهان درباره جنگ علیه داعش اظهار داشت: «هرگز علیه هیچ مسلمانی با دیگران همپیمان نشده ام.»

گروه داعش ظرف دو هفته ، دو روزنامه نگار آمریکایی را که در سال ۲۰۱۳ در سوریه بازداشت کرده بود ، اعدام کرد. دستگاههای امنیتی آمریکا صحت ویدیوهای اعدام این دو روزنامه نگار را تایید کرده است.

ابوقتاده متولد ۱۹۶۰ در بیت لحم فلسطین است . او در سال ۱۹۹۳ به منظور پناهندگی به همراه خانواده اش وارد بریتانیا شد، اما مقامات لندن در سال ۲۰۱۳ او را از کشورشان اخراج و برای محاکمه به اردن فرستادند.

دستگاه قضایی اردن ، ابو قتاده را از اتهام توطئه برای عملیات تروریستی علیه مدرسه ای آمریکایی در سال ۱۹۹۸ در امان پایتخت این کشور تبرئه کرد .

این اسلامگرای تندرو هم اکنون به اتهام طرح حمله علیه گردشگران خارجی در اردن در سال ۲۰۰۰ محاکمه می شود. این در حالی است که ابوقتاده همه این اتهام ها را رد کرده است.