سایت وفا نزدیک به گروه تروریستی وهابی داعش، خبر کشته شدن دنیس گاسپرت را در بمباران روز چهارشنبه در شهر غرانیج سوریه اعلام کرد.

دنیس گاسپرت، خواننده رپ آلمانی که به گروه داعش پیوسته بود احتمالا در حمله هوایی در سوریه کشته شده است. خبر کشته ‌شدن وی را سازمان آمریکایی نظارت بر فعالیت تروریست های تکفیری موسوم به «سایت» منتشر کرده است.

در همین رابطه:

+ داعش هلاکت رپر آلمانی را تایید کرد + تصاویر

به گزارش اویس، دنیس گاسپرت که با نام اختصاری «دسو داگ» در موسیقی شناخته می شد، یکی از شناخته شده ترین چهره‌های تروریستی غیر بومی داعش بشمار می آمد. او در ویدئوهای متعدد داعش حاضر شده بود. به گفته سازمان «سایت»، دنیس گاسپرت در یکی از ویدئوهای منتشر شده نیروهای داعش سر بریده‌ای را در دست گرفته بود.

پیشنهاد به شما:

+ رپر آلمانی به داعش پیوست + عکس

+ علت جذاب بودن داعش برای زنان و مردان ترکیه

+ دختر آلمانی از بد مستی تا عضویت در داعش

+ از گردان زنان داعشی چه می دانید؟

پیش از این، چندین بار مرگ این تروریست وهابی آلمانی گزارش شده بود. آخرین بار در سال ۲۰۱۵ مرگ او اعلام شده بود. هر چند پنتاگون بعدتر از زنده ماندن او خبر داده بود.

این‌بار سایت وفا، نزدیک به گروه تروریستی وهابی داعش، خبر کشته شدن دنیس گاسپرت را در بمباران روز چهارشنبه در شهر غرانیج سوریه اعلام کرد. سازمان آمریکایی نظارت بر فعالیت تروریستها با ترجمه این اطلاعیه توانسته به خبر کشته شدن دنیس گاسپارت پی ببرد.

گروه داعش نیز در کانال تلگرام خود تصاویری از یک جسد را منتشر کرده است. گروه داعش عکس‌های منتشر شده را متعلق به این خواننده آلمانی تبار خوانده است.

رپر داعش به هلاکت رسید

پدر دنیس گاسپارت غنایی تبار و مادرش آلمانی بودند. او کودکی و نوجوانی خود را در شهر برلین گذراند. وی به جرم تبهکاری، قاچاق مواد مخدر و خشونت چندین بار دستگیر شده بود. وی در سال ۲۰۰۶ با انتشار نخستین آلبوم خود با نام «عقاب سیاه» به عنوان خواننده رپ شناخته شد. از سال ۲۰۱۱ وی آغاز به انتشار تبلیغات در اینترنت در حمایت از گروه موسوم به دولت اسلامی کرد.