طلاب و فضلای غیر ایرانی بدانند که آنها در ایران اسلامی غریبه نیستند. شما حتّی مهمان هم نیستید، شما صاحبخانه اید. شما فرزندان عزیز من هستید. ما مقدم این پروانه های عاشق را که به شوق فراگیری معارف اسلام ناب به این دیار سفر کرده اند، گرامی میداریم. ما وظیفه ی خودمان میدانیم که شما عزیزان را در حد توان خودمان، از آنچه که از معارف اسلام ناب و معارف اهل بیت (علیهم السّلام) در اختیار ماست، برخوردار کنیم. (مقام معظم رهبری)

به گزارش اویس، روز گذشته بازنشر یک خبر باعث تعجب بسیاری از کاربران شده بود خبری مبنی بر “تست ماهیانه و طلاب جامعه المصطفی برای تمدید گواهینامه رانندگی” البته پس از صدور این قانون شعب جامعه المصطفی در قم و اصفهان سریعا با پیگیری و گفتگو با مسئولین امر این مساله را حل کردند اما هنوز پس از ده سال این قانون در مشهد اجرا می شود و روحانیون غیر ایرانی که طبق کلام مقام معظم رهبری سفرای اسلام ناب و انقلاب در کشورهای خویش خواهند بود مجبورند با عبا و قبا در مقابل دوربین و شخص دیگری ایستاده ادرار نمایند!

” جامعه المصطفی العالمیه نهادی علمی و بین المللی با هویت حوزه ای است که با هدف گسترش علوم اسلامی، انسانی و اجتماعی، با رویکرد آموزشی، پژوهشی و تربیتی، اهتمام دارد که انبوهی از داوطلبان را از سراسر گیتی تحت پوشش قرار دهد و فرصت کم نظیری برای تشنگان زلال معارف اسلامی و هدایت قرآنی در سراسر جهان فراهم آورد تا ضمن تربیت مجتهدان، عالمان و متخصصان پارسا و متعهد، به تبیین، تولید و تعمیق تفکرات و اندیشه های اسلامی و نشر و ترویج اسلام ناب محمدی همت گمارد”

به راستی مجموعه ای که در معرفی نامه اش چنین گفته و قرار است در راستای گسترش علوم اسلامی و انسانی فعالیت نماید نمی تواند با مسئولین راهنمایی و رانندگی رایزنی نماید تا شرایط ویژه ای برای این روحانیون قرار دهند؟