“جنگ نرم یک عرصه‌ی بسیار وسیعی است و روزبه‌روز هم با گسترش این فضای مجازی دارد گسترده‌تر میشود و خیلی هم خطرناک‌تر از جنگ سخت است”

امروز تأثیر رسانه‌ها و تلویزیونها و هنرها و این شبکه‌های عظیم اطلاع‌رسانیِ اینترنتی و… ازسلاح و از موشک و از بمب اتم بیشتر است. امروز دنیا، یک چنین دنیایی است” (مقام معظم رهبری)

به گزارش اویس، در حالی که مقام معظم رهبری طی سال های اخیر بارها به مسئولین و جوانان بابت استفاده نادرست از فضای مجازی و عدم نظارت دقیق بر این فضا تذکر داده اند تا جایی که آنرا از بمب اتم خطرناک تر و تاثیرگذارتر معرفی کرده اند اما این روزها در خواب عمیق مسئولین امر جریان ها و گروه هایی به صورت گسترده و حتی با استفاده از امکانات دولتی به نشر مطالب مخالف سبک زندگی دینی و اسلامی می پردازند.

در این یادداشت قصد داریم به یک مجموعه رسانه ای تازه تاسیس که با استفاده از این خواب در حال تخریب و نشر محتوای ضد سبک زندگی اسلامی هستند بپردازیم

سایت مورد نظر یکی از مجموعه هایی است که طی سال های اخیر و به دلیل عدم نظارت دقیق بر محتوا موفق شده است به مرکزی برای نشر محتواهایی از قبیل: رقص و… به صورت علنی و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد شده است، نکته قابل تامل ماجرا این سایت ارتباط گیری این مجموعه با سام سرویس نمایندگی سامسونگ در ایران است تا جایی که امروز تمام کاربران تلویزیون های سامسونگ به صورت رایگان قابل دسترسی و مشاهده این ویدیوها را در منزل آن هم بدون هیچ گونه فیلتری دارند

۸۹۱۰۱۱

اما ماجرا تنها به این جا ختم نمی شود بلکه این سایت بخش مخصوصی را برای کودکان نیز تاسیس کرده که در آن انیمیشن های کودک و نوجوان به صورت رایگان در دسترس مخاطبان است ولی نکته تعجب برانگیز ماجرا نشر انیمیشن های مورد علاقه کودکان از قبیل “باب اسفنجی، میکی ماوس و…” بدون هرگونه سانسور می باشد. در حالی که مقام معظم رهبری بارها حتی برای ارائه مباحث دینی ویژه کودکان نیز تاکید کرده اند که از مطالب شبهه زا، کلیشه ای و ناصحیح پرهیز شود. آیا در موضع ایشان و مراجع تقلید در برابر نشر ویدیوهای رقص، عشق بازی و.. برای کودکان مسامحه و سکوت است؟

۶

چند نکته:

الف: این مجموعه برای جلوگیری از رصد احتمالی سایت توسط بازرسان کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه همیشه در بخش ویدیوهای پیشنهادی یک ویدیو مذهبی قرار می دهد اما ویدیوهای حاشیه دار آن  در انتهای صفحه قرار می گیرد!!

ب: ویدیوهای رقص، آموزش آرایش های غلیظ توسط نیمه عریان در حالی توسط این سایت به عنوان ویدیوهای پیشنهادی و ویژه در پایین صفحه معرفی می شوند که در کنار آن ویدیوهای حسن آقامیری پیرامون اینکه خداوند انسان را به دلیل یک بی حجابی و یک گناه ساده جهنم نمی اندازد نیز منتشر می شود تا به صورت نامحسوس  قبح مشاهده فایل های رقص و…  برای مخاطبین از بین برود۱۲

ج: در تماس با بخش بازبینی سایت های مذکور مدیران این مجموعه در توجیه وجود فایل های مبتذل در این سایت ها مدعی شدند که این ویدیوها توسط کاربران بارگزاری شده و ربطی به آنها ندارد بلکه اگر کسی اعتراض به فایلی دارد باید به مراجع قضایی شکایت کند تا آنها در برابر این اقدام برخورد نمایند. اما در بررسی های اویس مشخص شد ویدیوهای بخش کودکان این سایت که اغلب آنها انیمیشن های مورد علاقه کودکان ایرانی (بدون سانسور و غیر دوبله) می باشند توسط تیم مدیریتی این سایت بارگذاری شده است

د: در تماس با مسئولین سایت مذکور و اعتراض به نشر ویدیوهای مخالف شئون اسلامی، مدیران این مجموعه به جای پذیرش اشتباه تلاش داشتند تا با داد زدن و فرار رو به جلو و اینکه اینگونه فایل ها در آپارات نیز موجود است و شما جرات اعتراض به آنها را ندارید از پاسخ دادن طفره رفته اند

آیا وقت آن نرسیده تا مسئولین امر چه مسئولان کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و چه مسئولین فرهنگی یک بار برای همیشه نسبت به اینگونه اقدامات حرکت مناسبی نشان دهند؟ به راستی آیا وزیر ارتباطات که خودش بزرگ شده یک خانواده مذهبی بوده حاضر هستند چنین سایت هایی را در دسترس فرزندان و نوه هایش بگذارد؟

آقایان مسئول حواستان به کلام حضرت امیرالمومنین (ع) در خطبه قاصعه باشد که فرمود:

(( خداوند امت پیشین را لعنت نکرد مگر به دلیل رها کردن امر به معروف ونهی از منکر؛ ان الله لم یلعن القرون الماضیه بین ایدیکم الا لترکهم الامر بالمعروف والنهی عن المنکر (خطبه ۱۹۳)

حواستان باشد “اگر گناه مخفیانه انجام شود ، خطری برای همه مردم ندارد ؛ ولی اگر افراد خاصی گناه آشکار انجام دهند وسایر مردم قدرت تغییر دادن داشته باشند ولی ساکت بمانند، خداوند همه مردم را باهم مورد قهر وعذاب خود قرار می دهد”

*اویس آمادگی ارائه اطلاعات و مستندات بیشتر پیرامون این سایت را به مسئولین امر دارد*