مقام‌های لیبیایی اعلام کردند که شامگاه سه شنبه ۲۳ ژانویه در انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده در مقابل مسجدی در شهر بنغازی دستکم ۳۳ تن کشته و بیش از ۷۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

گزارش‎هایی نیز مبنی بر زخمی شدن مدیر اداره ضد جاسوسی در وزارت کل اطلاعات لیبی در این انفجارها منتشر شده است. که البته ساعتی قبل رسانه ها مدعی شدند او بر اثر شدت جراحات در این حادثه کشته شده است

به گزارش اویس، منابع امنیتی اعلام کردند که دو خودروی بمب‌گذاری شده در برابر مسجد «بیعت الرضوان» در محله «السلمانی»  هنگام خروج نمازگزاران بعد از نماز عشاء و به فاصله زمانی کوتاهی از یکدیگر منفجر شدند. هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این انفجارها را به عهده نگرفته است.

خبرگزاری فرانس پرس به نقل از «فادیا البرغثی» سخنگوی بیمارستان «الجلاء» بنغازی گزارش داد که تعداد قربانیان اعلام شده این انفجارها بنا بر آماری است که این بیمارستان در دست دارد، اما شمار قربانیان ممکن است افزایش یابد.

پیشنهاد به شما:

+۳۰۰ زن تونسی برای جهاد نکاح به لیبی رفتند!

+سخنگوی ارتش لیبی: ترکیه از تروریست های لیبی حمایت می کند

+کشف زندان مخفی داعش در سرت لیبی + فیلم

+داعش از عراق به لیبی مهاجرت می کند + سند

+بن لادن لیبی که بود؟ + عکس

بنا بر این گزارش، «طارق الخزاز» سخنگوی اتاق امنیت مرکزی شهر بنغازی اعلام کرد: «علاوه بر گروه‌های امداد و نجات، تیم‌های جستجو و تحقیق نیز در محل حادثه حاضر شده و مشغول بررسی برای یافتن سرنخ‌هایی هستند که آن‌ها را به عاملان این جنایت برساند». وی تاکید کرد که طراحان دو انفجارتلاش داشتند بیشترین شمار ممکن از افراد در منطقه پر جمعیت «السلمانی قربانی شوند.

این مسئول لیبیایی تاکید کرد که فرمانده یگان تحقیق و بررسی در این انفجار کشته شده اما سرتیپ « المهدی الفلاح» معاون رئیس دستگاه اطلاعات و امنیت به طور سطحی  زخمی شده که هم اکنون تحت درمان است.

پیش از آن خبرهایی مبنی بر کشته شدن سرتیپ «المهدی الفلاح» معاون رئیس دستگاه اطلاعات و امنیت در این انفجارها گزارش شده بود.