آتش بس میان دولت نیجریه و گروه “بوکو حرام” مدام با انفجار بمب نقض می‌شود. افزون بر این، شاهدان عینی خبر داده‌اند که در شمال شرقی نیجریه این گروه اسلام‌گرای افراطی پس از قتل چندین مرد، چندین دختر و زن جوان را ربوده است.

به گزارش شاهدان عینی، گروه‌های تکفیری “بوکو حرام” به دو روستا در شمال شرقی نیجریه حمله کرده و حدود ۶۰ دختر و زن جوان دیگر را ربوده است.

به گزارش رسانه‌ها، حدود ۱۰۰ شبه‌نظامی افراطی روز شنبه گذشته بیست و ششم مهرماه به دو روستا در ایالت “آداماوا” در نیجریه یورش بردند، چندین مرد را به ضرب گلوله کشتند، خانه‌ها و مغازه‌ها را غارت کردند و به آتش کشاندند.

گفته می‌شود که ۴۰ نفر در “واگا مانگورو” و ۲۰ نفر در “گراتا” ربوده‌شده‌اند. گروه “بوکو حرام” هنوز حدود ۲۰۰ دانش‌آموز دختر را که سال پیش ربوده بود، گروگان نگه داشته است. چندی پیش دولت نیجریه اعلام کرد که این دختران در هفته جاری آزاد خواهند شد.

همچنین قرار بود میان دولت نیجریه و “بوکو حرام”  آتش بس موقت برقرار شود. اما این گروه افراطی از روز شنبه گذشته به یک سری عملیات تهاجمی دست زده است.

دیروز چهارشنبه سی‌ام مهرماه بر اثر انفجار بمب در یک ایستگاه اتوبوس در شهر “آزاره” واقع در ایالت شمالی “باوچی” دست کم پنج نفر کشته شدند.

گروه تروریستی “بوکو حرام” خود را بخشی از شبکه القاعده می‌داند و هدفش تأسیس حکومتی اسلامی!! است. این گروه از سال ۲۰۰۹ تا کنون مدام به روستاها هجوم آورده و به آن‌ها خسارت جانی و مالی زده است.

طبق آمار سازمان “دیده‌بان حقوق بشر”، نیروهای شبه‌نظامی “بوکوحرام” تنها از آغاز سال جاری (۲۰۱۴) تا کنون بیش از دو هزار نفر را کشته‌اند.